Kutatói és professzori ösztöndíj a BME oktatóinak

Átadták a Charles Simonyi Kutatói Ösztöndíjakat és a Szilárd Leó Professzori Ösztöndíjakat a Magyar Tudományos Akadémián december 20-án.

A BME-ről Dr. Czigány Tibor és Dr. Stépán Gábor részesült díjazásban.

A Charles Simonyi Bizottság javaslata alapján ösztöndíjban részesült Dr. Czigány Tibor,  a műszaki tudományok doktora, a BME Gépészmérnöki Karának dékánja, a Polimertechnika Tanszék vezetője.

Szilárd Leó Professzori Ösztöndíjat ítélt a kuratórium Dr. Stépán Gábornak, az MTA rendes tagjának, a Műszaki Mechanika Tanszék vezetőjének.

A Charles Simonyi Kutatói Ösztöndíjat 2000-ben alapították a Simonyi család felajánlásával. Az ösztöndíjat évente három, egyetemen vagy kutatóintézetben dolgozó, kimagasló teljesítményt nyújtó kutató kaphatja meg. A Szilárd Leó Professzori Ösztöndíj célja olyan, világszerte elismert eredményt felmutató tudósok támogatása, akik személyes tekintélyüket iskolateremtő felelősségérzettel párosítva segítik elő fiatal munkatársaik, hallgatóik sikeres pályáját.