Nem mindennapi játszmában diadalmaskodott a BME

Csapatban és férfi egyéniben is a Műegyetem nyerte a Magyar Egyetemi - Főiskolai Országos Sakk Bajnokságot.

A március 8-i sakk MEFOB-on Handó Vilmos, egyetemünk mérnök informatikus mesterszakos hallgatója lett a legjobb férfi versenyző. Az ezüstérmet a szintén BME-s Mihók Olivér, műszaki menedzser BSc-s hallgatónk szerezte meg. A legjobb női versenyzőként Havanecz Bianka (BCE) végzett az élen. Az intézmények közötti csapatversenyben egyetemünk diadalmaskodott. A BME csapatának tagjai: Handó Vilmos, Mihók Olivér, Aczél Gergely (alkalmazott matematikus MSc).

A Budapesti Corvinus Egyetemen megrendezett sportesemény a résztvevők számát tekintve is kiemelkedő volt a korábbi évekhez képest, idén több mint 70 felsőoktatásban tanuló fiatal – köztük számos mester – mérkőzött meg a bajnoki címért. Az esemény fővédnöke Simicskó István sportért és ifjúságért felelős államtitkár volt.

Fotó: Török Anna, Pekoli Miklós (Corvinus Hallgatói Médiaközpont)