Megtartani az elért kiváló eredményességet

Az új sportközpont-igazgató és a BME legjobb tanulója-sportolója is nyilatkozott jövőbeli terveiről a bme.hu-nak.

Példaképként állította a Jó tanuló, jó sportoló pályázat díjazottjait a többi hallgató elé Péceli Gábor, a BME rektora a rektori tanácsteremben megtartott ünnepségen. A BME vezetője szerint a diákok az intézmény „jó hírét viszik” kiváló tanulmányi és sporteredményeikkel.

Az elődöm nyomában szeretnék járni, aki „igen magasra tette a lécet” – jelentette ki a bme.hu kérdésére Kincses Gábor, aki május 19-től vette át a BME Sportközpont vezetését Vincze Pál eddigi igazgatótól. „Bár a sportolók mindig felül akarják múlni a korábban elért eredményeket, én a BME sportéletének e magas szintjét nem túlszárnyalni szeretném, hanem stabilan megőrizni” – hangsúlyozta a 16 éve a Műegyetemen oktató testnevelő tanár. Kincses Gábor szerint az itt sportolók nagyon kedvező helyzetben vannak, amiért az egyetem ilyen tárgyi feltételeket teremtett. A sportközpont munkatársaival erre alapozva próbálják a jövőben még nagyobb arányban bevonni a hallgatókat, dolgozókat, oktatókat a rendszeres sportolásba. „Erre mind szabadtéren, mind fedett pályán adottak a lehetőségek” – tette hozzá a korábban a profi teniszben tevékenykedő szakember (Kincses Gábor tíz éven keresztül volt Gáspár Petra teniszező edzője, akivel a világranglistán a 100. hely közelébe sikerült eljutniuk – a szerk.)

„Szerencsések vagyunk, hogy most tanulhatunk a BME-n, amikor a campus szívében lendült fel a sportélet” – hangsúlyozta Vadas Dániel harmadéves vegyészmérnök hallgató a díjazott hallgatók nevében. A BME legjobb tanulója-sportolója a dzsúdó országos bajnokságon lett ezüstérmes. A bme.hu kérdésére elmondta, hogy mindenképpen a szakmájában szeretne elhelyezkedni, amikor végez. Az anyagtudományi szakirányon tanuló Dániel egy éve dolgozik társaival egy TDK témán Marosi György egyetemi tanár vezetésével. A Szerves Kémia és Technológia Tanszéken kutató hallgatók új megközelítésből vizsgálják az ún. önerősített polipropilén kompozitok égésgátlóját, a munkájuk eredményéből most készül publikáció. A mérnöki diplomához vezető akadálypályán is jól használható a sportolók küzdőképessége – vélekedett Vadas Dániel. A BME hallgatója végül arra hívta fel hallgatótársai figyelmét, hogy a jó műegyetemi közösségi élet nemcsak a sportban fontos, hanem kulcsszerepet játszik a későbbi szakmai kapcsolatok megalapozásában is.

A BME jó tanuló – jó sportolói (az elért tanulmányi és sportpontszámok összesített sorrendjében):

NÉV

SPORTÁG

EREDMÉNY

Vadas Dániel

judo

Orbán Ábel

Iklódi Eszter

triatlon

Budapesti Bajnokság 2. hely (csapat)

Jenes Géza

kitesurf

Országos Bajnokság 3. hely

Tilk Bence

Varga Mercédesz Gabriella

atlétika

Korosztályos Országos Bajnokság 3. hely

Józsa Dániel

Országos Bajnokság 3. hely

Szigetvári Andrea

Jezeri András

röplabda

Magyar Kupa 3. hely

Gilicze Tímea

szörf

Polivka Dóra

evezés

Korosztályos Országos Bajnokság 1. hely (csapat)

Tamás Bence

Esseni Nemzetközi Regatta korosztályos 2. hely

Bersényi Ágoston

evezés

Országos Bajnokság 2. hely (csapat)

Török Tamás

terepduatlon

MEFOB 1. hely

Ködmön Gabriella Krisztina

tollaslabda

Pénzes Borbála Zsuzsanna

MEFOB 2. hely

Pósch Gyöngyi

kajak

Országos Szabadidős és Egyetemista Magyar Bajnokság 1. hely

Czinder Balázs

kempo

Országos Bajnokság 1. hely

Baksza Ádám

súlyemelés

MEFOB 3. hely

Géhberger Dániel

kézilabda

Budapesti Bajnokság 1. hely (csapat)

Német Roland

uszonyos úszás

Ifjúsági Európa Bajnokság 2. hely

Fajoyomi Christopher Rotimi

atlétika

Fazakas Hovári Krisztina

alpesi sí

MEFOB 2. hely

Tomin Máton

birkózás

Junior nemzetközi torna 3. hely

Zalaba Péter

vívás

Országos Bajnokság 1. hely (csapat)

Kenyeres Tamás

falmászás

Universitas Falmászó Kupa 2. hely

Szabó Réka

ultimate frizbi

Országos Bajnokság 1. hely

Takács Anna

floorball

Budapesti Bajnokság 3. hely (csapat)

Ziegner Bence

MEFOB 6. hely

Az ünnepségen a Magyar Egyetemi és Főiskolai Országos Bajnokságon (MEFOB) kiválóan szereplő hallgatók egyetemi és kari emléklapokat vehettek át Péceli Gábor rektortól, valamint Józsa János (ÉMK), Bihari Péter (GPK), Nagy József (VBK), Jakab László (VIK), Mándoki Péter (KJK), Károlyi György (TTK) és Németh Edit (GTK) dékánhelyettesektől.

NÉV

TTK

Takács Anna

Zalaba Péter

vívás - egyéni tőr, csapat tőr

GPK

A MAFC különdíját Nattán György ügyvezető adta át Bíró Szabolcs építőmérnök-hallgató részére, aki első helyezést ért el a svájci nyílt öttusa bajnokságon. A sportoló 2010 óta tagja a felnőtt válogatott keretnek, jelenleg a MAFC öttusaszakosztály legeredményesebb versenyzője.

A Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség (MEFS) Hallgatói Díjában részesült Daku Dávid, a BME építészmérnök hallgatója, a Hallgatói Sportbizottság elnöke, az Egyetemi Hallgatói Képviselet (EHK) tagja. A díj indoklása szerint Dávidnak „jelentős szerepe volt az átlátható pénzügyi támogatási rendszer megvalósításában, amellyel a BME hallgatói a MEFOB versenyeken kívül hozzájárulást kaphatnak részvételükhöz különböző nemzetközi egyetemi versenyeken.”

„Az egyetemre érkező sporttámogatási normatíva felosztását szerveztem újra, hogy jobban elkülönüljön a versenysport, a bajnokságok, illetve az amatőr sport támogatása” – válaszolta a bme.hu kérdésére a díjazott hallgató. Daku Dávid annak is nagy jelentőséget tulajdonít, hogy az EHK támogatást írt ki sportszer és sportpályabérlésre az egyetem hallgatói számára. A sportfinanszírozás kérdései mellett Dávid a tornatermek szétosztásának logisztikáját is szervezi félévről-félévre. Most lett tagja a MAFC elnökségének, amely a Testnevelési Központtal és az EHK-val közös koncepciót próbál kialakítani a jelenlegi és leendő BME-s hallgatók rendszeres sportolásának elősegítésére.

-BK-

Fotó: Philip János