Mérnökbál 2016 a BME Aulájában

Ismét a Műegyetem adott otthont a mérnöki szakma rangos rendezvényének, amelyen számos vezető tisztségviselő jelent meg.

„A bálra hívó szó a Műegyetem és a Magyar Mérnöki Kamara közös hangjaként szólalt meg. Hogy mi köt bennünket össze, azt hosszan lehetne sorolni, hadd hivatkozzam itt pusztán mérnöki hivatásrendiségünkre, ráadásul nekünk, egyetemi embereknek a pedagógia, az ifjúság felsőfokú tudásra nevelése értelmében is, mérnöki és humán műveltségre egyaránt. Hogy új Beszédes Józsefek, meg új Vásárhelyi Pálok szülessenek (…)” – e gondolatokkal nyitotta meg a 2016-os Mérnökbált a BME rektora. Józsa János a nagy alkotásokhoz szükséges együttműködés megkerülhetetlenségére hívta fel a mintegy 450 résztvevő figyelmét: „ahogy például Vásárhelyi tette; megértette a legnagyobb magyar, Széchenyi István nagy ívű gondolatait, azokra megvalósítható terveket készített, és megértette annak a bankárnak a szavát is, aki mindezt pénzelte.”

Magas rangú vendégek egész sora tisztelte meg a BME és a Magyar Mérnöki Kamara közös bálját. Itt volt mások mellett Pintér Sándor belügyminiszter, Tarlós István főpolgármester, Fónagy János, az NFM parlamenti államtitkára, Lepsényi István, az NGM gazdaságfejlesztésért és -szabályozásért felelős államtitkára, Füleky Zsolt, a Miniszterelnökség építészeti és építésügyi helyettes államtitkára és Gulyás Andrea, a FM közigazgatási államtitkára, de eljött Kovács Árpád, a Költségvetési tanács elnöke, Fülöp József, a MOME rektora és Javier Pareja González, a Bosch Magyarország ügyvezető igazgatója, Dale E.Martin, a Siemens Magyarország ügyvezető igazgatója és Jakab Roland, az Ericsson Magyarország ügyvezetője. Itt voltak a legnagyobb magyarországi építőipari vállalatok és mérnökcégek (KÉSZ, CÉH, Swietelsky, A-Híd, Bosch, Knorr-Bremse, Opel Magyarország, Lenergy) irányítói, a kamara szakmai tagozatainak és a BME tanszékeinek képviselői, valamint a magyar államigazgatás vezető szakemberei.

A szervezésben oroszlánrészt vállalt Barsiné Pataky Etelka, a Magyar Mérnöki Kamara elnöke és Kassai Ferenc, a Budapesti és Pest-megyei Mérnöki Kamara elnöke.

A Mérnökbál vendégei voltak többek között:

Baráth Etele, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöke; Bérczi László, Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság országos tűzoltósági főfelügyelő, tűzoltó dandártábornok; Barry Tuckwood, Institution of Civil Engineers képviselő; Barsiné Pataky Etelka, a Magyar Mérnöki Kamara elnök; Bertalan Zsolt, HUPX Zrt. Vezérigazgató; Bodor Dezső, Csongrád Megyei Mérnöki Kamara elnök; Borókai Gábor, Heti Válasz főszerkesztő; Borókainé Vajdovits Éva, az Emberi Erőforrások Minisztériumának koordinációs ügyekért felelős helyettes államtitkára; Borsiné Arató Éva, a MMK Akusztikai Tagozat elnök; Bretz Gyula, Uvaterv Zrt.  elnök-vezérigazgató; Dale E. Martin, Siemens Magyarország elnök-vezérigazgató; Denk András, Magyar Mérnökki Kamara Felügyelőbizottság elnök; Déri Lajos, SOLVEX Kft. ügyvezető igazgató; Drávucz Ottília, TDT Altenergia Zrt. Vezérigazgató; Dubróvszky Gábor, FERROBETON Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettes; Farkas Péter, VIZITERV Consult Kft. Cégvezető; Fónagy János, Nemzeti Fejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkár; Füleky Zsolt, Miniszterelnökség építészeti és építésügyi helyettes államtitkár; Fülöp József, Moholy-Nagy Művészeti Egyetem rektor; Greschik Gyula, MMK Etikai- fegyelmi Bizottság elnök; Gulyás Andrea, Földművelésügyi Minisztérium közigazgatási államtitkára; Hoffmann Imre, közfoglalkoztatásért és vízügyért felelős helyettes államtitkár; Horváth Adrián, FŐMTERV Zrt. szerkezettervezési igazgató; Jakab Roland, Ericsson ügyvezető igazgató; Javier Pareja González, Bosch Magyarország ügyvezető igazgató; Kálmán Péter, Óbuda-Újlak Zrt.vezérigazgató; Kassai Ferenc, Budapesti és Pest Megyei Mérnöki Kamara; Keszthelyi Tibor, Főmterv Mérnöki Tervező Zrt. elnök-vezérigazgatója; Kis Barnabás, a HungaroControl Technikai Igazgatóságának igazgató; Korintus Balázs, Dunai Úszómű Fejlesztő Kft. ügyvezető igazgató; Kovács Attila, Kész Holding Zrt. Alelnök; Kovács Károly, Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnök; Lakits György, MMK Közlekedési Tagozatának elnöke; Lehrner Lóránt, ELI-HU Nonprofit Kft. ügyvezető igazgató; Lenner Áron Márk, Nemzetgazdasági Minisztérium belgazdaságért felelős helyettes államtitkár; Lepsényi István, Nemzetgazdasági Minisztériu gazdaságfejlesztésért és -szabályozásért felelős államtitkár; Nagyunyomi-Sényi Gábor, Építéstudományi Egyesület elnök; Palotásné Kővári Terézia, Tolna Megyei Mérnöki Kamara elnök, Papp Zoltán, RUTIN Kft. ügyvezető igazgató; Pintér Sándor, Belügyminiszter; Reich Gyula, MMK Vízgazdálkodási - és Vízépítési Tagozat elnök; Rosza Péter, VIZITERV Consult Kft., ügyvezető igazgató; Scharle Péter, MMK Elnökség tagja; Sinka Attila, MaSzeSz főtitkár; Somlyódi Balázs, Országos Vízügyi Főigazgatóság főigazgató; Szalados László, Kész Építő Zrt. Vezérigazgató; Szepessy Kornél, a Hungarocontrol Zrt. Vezérigazgató; Szöllősi-Nagy András, UNESCO Víztudományi Oktató Intézet elnök; Szőllőssy Gábor, MMK elnöki tanácsadó; Tarlós István, Budapest főpolgármester; Tollár Tibor, Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság megbízott főigazgatója, tűzoltó vezérőrnagy; Tombor Sándor, Magyar Út- és Vasútügyi Társaság elnök; Tóth Ferenc, Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság országos polgári védelmi főfelügyelő; Turi Attila, Magyar Építészkamara alelnök; Várady Tamás, Közlekedés Fővárosi Tervező Iroda Kft. ügyvezető igazgató; Vass Zoltán, FERROBETON Zrt. Vezérigazgató; Virág Rudolf, Magyar Mérnökki Kamara főtitkár; Zagyva Béla, Nokia Networks ügyvezető igazgató; Zalavári István, a Veszprém Megyei Mérnöki Kamara elnök; Zarándy Pál, a MMK energetikai szóvivő; Zsolnay Tamás, a HungaroControl Vállalatfejlesztési és Külkapcsolati Igazgatóságának igazgató.

Az idei Mérnökbál hangulata és sikere minden várakozást felülmúlt – vélekedtek többen is a szombati rendezvény résztvevői közül.

- TJ -

Fotó: Philip János