Műegyetemi mérnökhallgatóé a legjobb játékapplikáció

A BME VIK mesterszakos hallgatójának fejlesztése nyerte idén az 1app mobilalkalmazás-fejlesztő verseny Játék kategóriáját.

Egy régebbi számítógépes játékot tervezett újra Sipka Bence, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar mesterszakos mérnökhallgatója: „Sapphire Yours” című szórakoztató programja egy mára közel másfél évtizede népszerű játék modern adaptációja.

Az alkalmazás Android, IOS és Windows 10 Mobile platformon is elérhető. Bence játékának különlegessége, hogy C++ programozási nyelven készült, ami a mobilalkalmazások világában szokatlan megoldás.

Kép forrása: play.google.com

A „1app 2016” verseny a BME Mobil Innovációs Központ és a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács szakmai összefogásával valósult meg. A megmérettetésre 14 és 28 év közötti fiatalok ötletes, jól működő mobil-alkalmazásfejlesztéseit várták.

A 2015-ös verseny műegyetemi nyertese egy közigazgatási applikációt hozott létre, amelyről a bme.hu cikke ITT olvasható.