Kihirdették a tudományos cikkpályázat nyerteseit

Kiváló kutatásokról szóló publikációkat és műegyetemi szerzőiket díjazták a BME és a Pro Progressio Alapítvány közös pályázatán.

Már 2016 óta várják a műegyetemi hallgatói és oktatói pályázatokat az elmúlt egy év, valamint az elmúlt öt esztendő kiemelkedő tudományos közleményeiről.

A BME és a Pro Progressio Alapítvány közös felhívásának célja többek között a publikálás ösztönzése a legismertebb tudományos folyóiratokban, ezáltal a kutatómunkát végző szakemberek elismerése. Közvetett cél továbbá a hazai és nemzetközi egyetemi rangsorokban a jobb helyezés elérése (kiemelten a Shanghai-listában figyelembe vett) Nature és Science folyóiratokban megjelent tudományos értekezések elősegítése révén.

A benyújtott pályázatokról a végleges döntést a Pro Progressio Alapítvány kibővített Kuratóriuma hozta meg.

Az idei díjakat Levendovszky János, a BME tudományos és innovációs rektorhelyettese, valamint Pakucs János, a Pro Progressio Alapítvány kuratóriumi elnöke adták át a Központi épület Rektori Tanácstermében megrendezett díjátadó ünnepségen.

Kállay Mihály (tanszékvezető egyetemi tanár, Fizikai Kémia és Anyagtudományi Tanszék, BME VBK); Nagy Péter (tudományos munkatárs, Fizikai Kémia és Anyagtudományi Tanszék, BME VBK); Pakucs János (kuratóriumi elnök, Pro Progressio Alapítvány), Forintos Norbert András (doktorandusz, Polimertechnika Tanszék, BME GPK), Czigány Tibor (a BME rektora, egyetemi tanár, Polimertechnika Tanszék, BME GPK))

Két kategóriában várták a beérkező pályaműveket:

„A BME legkiválóbb tudományos közleménye 2017-2021” kategóriában, amelyre a Web of Science-ben található legtöbb, minimum 50 független hivatkozást elérő cikkel lehetett nevezni.

„A BME 2021. évi legjelentősebb tudományos közleménye” címre, amelyre a Science vagy Nature folyóiratokban 2021. évben megjelent vagy elfogadott közleménnyel lehetett pályázni;

A BME legkiválóbb tudományos közleménye 2017-2021 címet elnyerték:

Forintos Norbert András (doktorandusz, Polimertechnika Tanszék, BME Gépészmérnöki Kar)

Czigány Tibor (egyetemi tanár, Polimertechnika Tanszék, BME Gépészmérnöki Kar)

Nyertes közleményük címe:

Multifunctional application of carbon fiber reinforced polymer composites: Electrical properties of the reinforcing carbon fibers – A short review

Megjelenés helye: Composites Part B. Engineering

A publikáció az alábbi linken érhető el.

Takács Gábor (egyetemi tanár, Fizikai Intézet, Elméleti Fizika Tanszék, BME Természettudományi Kar)

Kormos Márton (tudományos főmunkatárs, Fizikai Intézet, Elméleti Fizika Tanszék, BME Természettudományi Kar)

Nyertes közleményük címe:

Real-time confinement following a quantum quench to a non-integrable model

Megjelenés helye: Nature Physics

A BME 2021. évi legjelentősebb tudományos közleménye

Nagy Péter (tudományos munkatárs, Fizikai Kémia és Anyagtudományi Tanszék, BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar)

Kállay Mihály (tanszékvezető egyetemi tanár, Fizikai Kémia és Anyagtudományi Tanszék, BME Vegyészmérnöki és Biomérnöki Kar)

Nyertes közleményük címe:

Interactions between large molecules pose a puzzle for reference quantum mechanical methods

Megjelenés helye: Nature Communications

TZS