Mérnökök földön, vízen, levegőben

Műegyetemi versenycsapatok mutatkoznak be a BME Balatonfüredi Tudáscentrumában.

A Műegyetemi Versenycsapat Közösség hat csapata mutatkozik be Balatonfüreden 2022. október 25-én. A rendezvényre középiskolásokat, matematika, fizika és informatika szakos pedagógusokat, valamint azokat a végzős diákokat várják, akik a matematika, fizika, informatika és a mérnöki és természettudományok iránt érdeklődnek.

A BME legfőbb célja a kapcsolatépítés és egy hosszútávú együttműködés az Egyetem és a térségben található középiskolák között.

A programok között szerepel egy interaktív kiállítás is, ahol közelebbről meg lehet tekinteni, majd ki is lehet próbálni a csapatok által készített eszközöket, járműveket. A rendezvényen a BME Villamosmérnöki és Informatikai Kar egy előadás keretében mutatja be a Balatonfüreden tervezetten induló informatikus üzemmérnök képzést. Emellett a hamarosan induló BME Balatoni Mérnök Estek című eseménysorozat témáiból is ízelítőt kaphatnak a meghívott vendégek, ahol természettudományi és mérnöki érdekességekről is szó lesz.

Az esemény részletes programja itt található.

DSZ

Fotó: BME BTC, Műegyetemi Versenycsapatok