Új napelemkutatási eredményünk a címlapon

A BME kutatóinak közleményét választotta az Amerikai Kémiai Társulat (ACS) rangos ACS Photonics folyóiratának címlapsztorijává.

Munkatársaink cikkét választotta az ACS Photonics folyóirat aktuális számának címlapsztorijává. Napjaink energiaválságos környezetében nagy figyelem irányul az újtípusú napelemanyagok kutatására, melyek akár a hagyományos napelemanyagokat leválthatják.

A Természettudományi Kar munkatársai új típusú napelemanyagokat vizsgáltak ún. időfelbontott fotovezetési módszerrel. A munka közösen zajlott a Lausanne-i Svájci Szövetségi Műszaki Egyetem (EPFL), University of Notre Dame (USA), Eötvös Kutatási Hálózat Wigner Fizikai Kutatóközpont, és a Semilab Félvezető Fizikai Laboratórium Zrt. munkatársaival. A közlemény, melynek az első szerzője Bojtor András, a Fizika Doktori Iskola PhD hallgatója, az ACS Photonics folyóiratban jelent meg és ingyenesen hozzáférhető.

Simon Ferenc

Fotó forrása: https://pubs.acs.org