A BME mérnökei Antakyában folytatták munkájukat

Szombaton 4,4 erősségű utórengés nehezítette a HUNOR mentőcsapat és a Műegyetem mérnökeinek munkáját Antakyában.

„Ijesztő volt, amikor közvetlenül egy megdőlt épület romjainak átkutatása után 4,4 erősségű utórengés rázta meg Antakya városát. Szerencsére a mentőcsapat már nem tartózkodott a romok között, így senki sem sérült meg” - számolt be a szombati napról Joó Attila László a BME Hidak és Szerkezetek Tanszékének egyetemi docense.

Vasárnap a HUNOR mentőegységgel közösen végeztek felderítést, épület átvizsgálást a városban, majd visszatértek Adanába, ahol az EU CP segítségével elkezdték az új feladatok megszervezését. A mentési tevékenység mostanra gyakorlatilag lezárult, így feladatuk a sérült épületek kárfelmérése, a megmaradt infrastrukturális műtárgyak állapotáról való szakvélemények elkészítése lesz.

A tervek szerint tevékenységük új helyszíne a földrengés epicentrumának közelében fekvő város lesz, ahol egy nemzetközi kutató-mentő csapattal fognak együtt dolgozni. A helyszínre jutást a török katasztrófavédelem, és a török katonáság segíti.

JA-KJ

Fotó: Joó Attila László