Újra kiírásra került a Pécsi Eszter Tanári Díj

Megjelent BME mellett működő Pro Progressio Alapítvány jelentős pénzjutalommal járó középiskolai tanári díjának felhívása.

A Pécsi Eszter Tanári Díj alapításával az alapítvány elismerésben szeretné részesíteni azokat a kiemelkedő gimnáziumi és szakgimnáziumi tanárokat, akiknek meghatározó szerepük van tanítványaik pályaválasztásában és egyetemi tanulmányokra történő felkészítésében, valamint ösztönözni és bátorítani kívánja a középiskolás lányokat a műszaki és természettudományi pályák választására, példaképül állítva számukra Pécsi Eszter életútját.

A pályázatok benyújtásának határideje: 2023. április 23.

A középiskolai tanárok kimagasló tevékenységét 17 éve ismeri el a Pro Progressio Alapítvány, a díjat tavaly nevezték el az első magyar mérnöknőről, Pécsi Eszterről.

Pro Progressio Alapítvány