Együtt a jövőnkért! Középiskolai tanári ankét a Műegyetemen

Egyedülálló tájékoztató eseményre várja a középiskolai tanárokat a BME a 2024-ben megújuló felvételi rendszerről és a felvételi felkészülést támogató programokról.

A rendezvényen a Műegyetem vezetői összefoglalót adnak az egyetem 2024-től érvényes, a teljesítményt és a minőséget középpontba helyező felvételi követelményeiről, valamint azokról a lehetőségekről, melyek a középiskolások sikeres egyetemi felkészülését és felkészítését segítik elő.

A résztvevők a középiskola-egyetem átmenet tapasztalatairól, valamint azokról a kezdeményezésekről is tájékozódhatnak, amelyek a középiskolások tudományos kutatásokba bevonását célozzák.

Az ankét időpontja 2023. május 4-én 10 óra, helyszíne a BME Központi épületének Díszterme.

A részvételi szándékot április 24-ig kérik jelezni a szervezők: Regisztráció

Részletes program:

10.00 - 10.30 Regisztráció

10.30 – 10.45 Köszöntő

Dr. Levendovszky János tudományos és innovációs rektorhelyettes

10.45 – 12.30 Előadások és kérdések

Teljesítmény és minőség. Új felvételi rendszer a BME-n

Dr. Bihari Péter oktatási rektorhelyettes

Recept a sikerhez. Tanácsok a műegyetemi tanulmányokra történő felkészítéshez

Dr. Séllei Beatrix adjunktus

A BME diploma értéke a hazai és nemzetközi K+F+I tükrében

Dr. Simon Ferenc egyetemi tanár

12.30-13.00 Büféebéd

13.00-14.00 Miben segíthetjük egymást? Kötetlen beszélgetés az együttműködés lehetőségeiről.

Rektori Kabinet Kommunikációs Igazgatóság