Hírfolyam
BME-sek is előadtak az Európai Mérnökképző Társaság konferenciáján
2024. 10. 18.A szervezet Műegyetemen oktató elnöke kitüntette a londoni UCL tanszékvezetőjét.
Az Európai Mérnökképző Társaság (SEFI) idei konferenciáját a neves svájci EPFL egyetemen rendezték. A több mint 550 résztvevő összesen 287 tudományos előadással mutatta be a mérnök- és a kapcsolódó diszciplínák oktatásának legújabb módszereit és azok hatásait az egyetemi közösségekre, oktatókra, hallgatókra, valamint a munkaerőpiac szereplőire. Utóbbiak közül érdemes kiemelni olyan cégeket, mint a MathWorks, a Dassault Systemes, az Airbus, az Ansys és az Elsevier, amelyek kiemelten kezelik a SEFI-konferenciát.
Az olyan alapvető kompetenciáktól, mint a matematika oktatása a változó egyetemi környezetben, a kihívás- és projektalapú oktatáson át, a mérnöki pálya vonzerejét segítő módszerekig széles spektrumon kerültek terítékre az oktatástechnika legújabb kutatási és gyakorlati eredményei. Szó esett számos oyan aktuális témákról is, mint a fenntarthatóság integrálása az oktatásba vagy a mesterséges intelligencia lehetőségei és kihívásai.
Az európai és tengerentúli előadók között ott voltak a Műegyetem oktatói és hallgatói is. A SEFI jelenlegi elnöke, Nagy Balázs Vince (GPK) mellett Szalmáné Csete Mária és Lógó Emma, a GTK dékánhelyettesei, valamint Kun László Ákos és Sándor Tibor hallgatók (a fenti képen) képviselték az egyetemet. Olyan új eredményeket mutattak be, mint a hallgatók hozzáállása a reflektív tanuláshoz, az oktatói jóllét fokozása, a tehetséggondozás BME-s TDK-modellje és a matematika oktatása digitálisan és jelenlétben.
John Mitchell professzor, a londoni UCL egyetem tanszékvezetője a SEFI legmagasabb kitüntetését (Leonardo da Vinci award) kapta meg a mérnökoktatás terén kifejtett nemzetközi tevékenységéért. A kitüntetést Nagy Balázs Vince adta át.
Az előadások téma szerint szerint bontva elérhetők a konferencia honlapján.
Rektori Kabinet, Kommunikációs Igazgatóság