Ugrás a tartalomra

Hírfolyam

Moduláris rendszerek, diffúz terek – új BME-standot terveztek a hallgatók

2025. 04. 29.
A workshop

Hat csapat koncepcióját ismerte el a zsűri, kezdődhet a legjobb ötletek szintetizálása.

Tíz csapatban összesen 37 hallgató jelentkezett a BME új kiállítási standjának megtervezésére kiírt pályázatra, többségük az építészkarról, de volt egy GPK-s csapat is. Az április elején megrendezett workshop után a zsűri eredményt hirdetett, két 3., két 2. és két 1. díjat osztott ki.

1. helyezett
Kalács (Dócs Bernadett Anna, Esztergomi Réka, Marx Ákos)
Restand (Tresó Balázs Csaba, Polgár János, Zsák Kristóf, Fenyő Csillag, Nyírő Péter)

2. helyezett
Nexus (Polczer Roland, Pallos Lőrinc József, Juhász Ádám, Baranyi Bálint, Horváth Hunor)
Frame&Flow (Németh Emma, Balogh Zsuzsanna Viktória, Izinger Lilla Mónika, Szücs Patrícia)

3. helyezett
StandArt (Allacher Anna, Kesjár Andor, Tóth Dániel Csaba, Láng Dorottya)
Based Department (Bozi Dénes, Pallós Benedek)

„Nagyon izgalmas, eltérő szemléletű terveket alkottak a résztvevők, újszerű meglátásaikkal kiváló ötleteket biztosítanak a pavilontervezés folytatásához. A legtöbb hallgató, a fenntarthatóság elveit újraértelmezve, olyan rugalmas és moduláris rendszerben gondolkodott, amely számos eltérő helyzetre tud reagálni” – mondta a bme.hu-nak Fenes Tamás, az Urbanisztika Tanszék adjunktusa.

Fenes Tamás

Fenes Tamás

Hozzátette, akadt elsőre meghökkentő elképzelés, amely topografikus megközelítése miatt volt érdekes a zsűri számára, és olyan terv is, amely 

a karok színeinek újragondolásával igyekezett a kiírás elveit a fókuszba helyezni.

"A pavilonok térképzése esetében is korszerű megoldások születtek. A Kalács csapat, felrúgva a meglévő térhasználati elveket, olyan diffúz, áramló teret képzelt el, amely időben elválasztva az összes, a kiírásban szereplő funkciót magába tudja foglalni, és képes a karok egyéni bemutatkozási platformját is megtartani" – mondta Fenes Tamás.

Hallgatók munkában

A standszerkezet tervezését a workshopot is szervező munkacsoport folytatja. „A beérkezett pályaművek legjobb ötleteit, javaslatait megvizsgáljuk esztétikai és funkcionális szempontból. A hallgatói munkák eredményeinek szintetizálásával állítjuk össze azt a műszaki tartalmat, amit bemutatunk a BME vezetőinek” – mondta a bme.hu kérdésére Németh Ákos, az Értékesítési és Szolgáltatási Igazgatóság vezetője. Ha az így kialakított koncepció megkapja a támogatást, és a szükséges források is rendelkezésre állnak, kezdődhet a megvalósítás.

Németh Ákos

Rektori Kabinet, Kommunikációs Igazgatóság