Kutatás-fejlesztés-innováció a BME-n

A BME hat kiemelt kutatási területre koncentrál kutatásfejlesztési és innovációs tevékenysége során:

A Műegyetemen folyó minőségi oktatást-kutatást jelzi a Magyar Tudományos Akadémiával együtt létrehozott MTA-BME kutatócsoportok, a közel 30 ezer négyzetméter (6 futballpályának megfelelő) laboratóriumi háttér, valamint az itt található, az ország legnagyobb műszaki könyvtára. A tudományos fokozattal rendelkező oktatók aránya több, mint 60%, a 12 doktori iskolában évente 200 új doktorandusz kezdi meg tanulmányait.

A karokon folyó tudományos diákköri munkákkal kapcsolatos tevékenységeket és híreket a BME TDK portál foglalja közös keretbe. A hallgatók tudományos diákköri eredményeinek bemutatására a BME minden évben - rendszerint november első felében - TDK Konferenciát rendez.

A  kiemelt kutatási területein túl a BME karai és tanszékei számos más élő kutatás-fejlesztési témával foglalkoznak, amelyekről részletesen a karok oldalain és az egyetemi híreinkben olvashat.

A karok kutatási oldalai:

A kutatási eredmények ipari hasznosítását a BRIDGE (BME Technológia és Transzfer Iroda) támogatja.

A Műegyetem legfrissebb kutatási eredményeit nyomon követheti a BME weblapjának Hírek rovatában.