Az adatbányaszattól az elektronikán át a kvantumtitkosírásig

Tudományos előadássorozat indult középiskolások számára a Műegyetemen.

Science Campus néven izgalmas, ismeretterjesztő programokat szervez a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Természettudományi Kara (TTK). A tudományos előadások elsősorban a középiskolásoknak szólnak, de minden érdeklődő számára nyilvánosan látogathatók. A rendezvénysorozat a korábban már három ízben megrendezett "BME TTK Sciencecamp" természettudományos nyári tábor hagyományait folytatja. (A tábor eseményeiről korábban a bme.hu is beszámolt – a szerk.)

Az előadássorozaton a TTK neves oktatói és a meghívott vendégek összegzik a modern természettudományok eredményeit, válaszait az emberiség jelenkori problémáira, kihívásaira, az új trendeket, továbbá bemutatják pl. a matematika, a pénzügyi matematika, az adattudomány, a nukleáris technika, a nukleáris medicina, a kvantum-technológia, a részecskefizika, a kognitív tudományok, a pszichológia vizsgálódásainak nyitott kérdéseit.

A Science Campus a múlt héten nagy sikerrel lezajlott Kutatók éjszakájának műegyetemi eseményén kezdődött. Akkor Härtlein Károly mesteroktató (Semmi varázslat, csak fizika I-II., Szerethető fizika), Takács Gábor egyetemi tanár (Az anyag építőkövei, avagy receptkönyv egy Világegyetemhez), Molontay Roland PhD-hallgató ("Az adat az új olaj"), és a Wigner Jenő szakkollégium Kísérleti Köre (Kísérletező szeminárium mindenkinek) prezentáltak, a következőkben pedig szintén nívós előadások várhatók:

Áldás vagy átok? Az atomenergia

előadó: Sükösd Csaba, a BME Nukleáris Technikai Intézet címzetes egyetemi tanára
időpont: 2018. október 19. (péntek) 16:00

Kvantumtitkosírás