Energiatakarékosság a Műegyetemen

Hírek, tájékoztatók az egyetemi energiatakarékossági intézkedésekről.

Az energiatakarékosság közös ügyünk és felelősségünk, ezért várjuk az egyetemi polgárok energiatakarékosságra, energiahatékonyság-javítására vonatkozó javaslatait, az energiafelhasználással kapcsolatos műszaki problémákra vonatkozó bejelentéseit, észrevételeit az energiainfo@bme.hu címen.

2022. november 18. - A Műegyetem a jelenléti működés folyamatos fenntartása mellett további intézkedéseket vezet be annak érdekében, hogy a téli hónapokban is lehetséges legyen az energiamegtakarítás. Ezért a szorgalmi időszakot követő, 2022. december 9. és 2023. február 27. közötti időszakban az Egyetem egyes épületei korlátozottan lesznek használhatók, amelynek részleteit a 9/2022. (XI. 18.) sz. a rektori-kancellári közös utasítás ismerteti.

2022. október 21. – Az energiatakarékossági intézkedések második ütemében módosul a 2022/2023-as tanév rendje. A módosításokat a Tájékoztató foglalja össze.

2022. október 18. – Rektori-kancellári közös utasítás az energiamegtakarítási célkitűzések megvalósítása érdekében hozott intézkedések első üteméről

2022. október 12. – Rektori-kancellári közös felhívás és tájékoztató az energiatakarékosságról

2022. augusztus 25. – Rektori-kancellári közös felhívás a környezetbarát és energiatakarékos működésre