Hírfolyam
Nagyot megy a tudományos sajtóban Domokos Gáborék Billéje
2025. 07. 15.
Quanta, Science, New Scientist, Gizmodo. Diplomamunkák nemigen szoktak olyan nemzetközi figyelmet kapni, mint Almádi Gergőé.
A legolvasottabb tudományos orgánumok adtak hírt az utóbbi hetekben a BME professzora és friss diplomás építészhallgatója, Domokos Gábor és Almádi Gergő geometriai tárgyú felfedezéséről. Az első monostabil tetraéderről június végén számolt be a bme.hu, miután a megalkotói sajtótájékoztatón mutatták be a Bille névre keresztelt testet.
Nemcsak a magyar médiában született számos cikk a műegyetemi sikerről, hanem a nemzetközi sajtóban is. Az első közlő a Quanta internetes magazin volt, majd az egyik legnagyobb tudományos hírportál, a New Scientist írt róla, sőt a címlapjára is kitette. Pár nap múlva a Science magazin Science Adviser hírszemléjének július 1-jei kiadásába került be a Bille, aztán kiderült, hogy a New Scientist International Edition július 5-ei print kiadványában is ott van.

Mindez azért különösen nagy dolog, mert Almádi Gergő diplomamunkájáról van szó.
"Az, hogy egy MSc-diplomamunkával ilyen helyeken foglalkoznak, példátlan, és szerintem nem csak a BME viszonylatában"
– kommentálta a fejleményeket Domokos Gábor.
Július elején két nagyon népszerű tudományos-technológiai portál, az IFL Science és a Gizmodo is saját cikket szentelt a témának, és joggal feltételezhetjük, hogy ezzel még nincs vége. Domokos Gábor és egy másik tanítványa, Regős Krisztina tavalyi felfedezése, a lágy cellák nevű új formaosztály visszhangja legalábbis erre utal.

Rektori Kabinet, Kommunikációs Igazgatóság