Ugrás a tartalomra

Hírfolyam

Napfényes reggeli két keréken

2026. 05. 14.
Gyülekezés

Még szerelési tanácsokat is kérhettek a BME bringásain az idei találkozón.

Ha a szervezők nem lépnek időben, az idei (a negyedik) BME Bringás Reggeli is olyan barátságtalan csapadékviszonyok közepette zajlott volna, mint a tavalyi, de az utolsó előtti pillanatos dátummódosítással – keddről szerdára – sikerült kicselezni az időjárást. A reggeli napsütésben több tucat műegyetemi hallgató és munkatárs érkezett biciklivel a K épület és a könyvtár közötti Sóhajok hídjához, hogy kakaós csigával és/vagy almával indítsa a napot.

Ajándékok

Levendovszky János kutatási és innovációs rektorhelyettes köszöntette a megjelenteket, és bár bevallotta, hogy ő maga gyalog jár, azt mondta, a fenntarthatósági törekvések olyan szimbolikus gesztusai is fontosak, mint a kerékpárosok évenkénti találkozója. Már csak azért is, mert a BME fenntarthatósági stratégiájának része az egyetemi polgárok kibocsátásmentes közlekedésének támogatása.

Levendovszky János

A BME fenntarthatósági munkacsoportjának egyik vezetője, Keglevich György megköszönte a szervezésben részt vevő kollégák munkáját, valamint a BME mellett működő Pro Progressio alapítvány támogatását, amely a reggeli mellett lehetővé tette néhány hasznos ajándéktárgy – kulacs, esőkabát – beszerzését is.

Keglevich György

A szervezők nevében Esztergár-Kiss Domokos, a Közlekedéstechnológiai és Közlekedésgazdasági Tanszék tudományos főmunkatársa felhívta a figyelmet arra, hogy a Mózes Műhelye kerékpárbolt és -szerviz helyszínen lévő szakértői kérésre kisebb javításokat végeznek a bringákon.

Esztergár-Kiss Domokos

Sőt, a szakik közreműködése nem merült ki ennyiben, a Kommunikációs Igazgatóság két munkatársának például rögtönzött gumijavítási gyorstalpalót tartottak:

Defektjavítás

Az esemény a hagyományos kampusz-tiszteletkörrel zárult:

Kampuszkör

Rektori Hivatal, Kommunikációs Igazgatóság