Ipari professzorok, Neumann János professzorok

Az Ipari Professzor cím a Szenátus 2017-es döntése értelmében azoknak a legkiválóbb gyakorlati szakembereknek adományozható, akik közreműködnek az Egyetem oktatási tevékenységében, egyetemi végzettséggel rendelkeznek és kiemelkedő szakmai tevékenységük elismeréseként a Kossuth-, a Széchenyi- vagy a Gábor Dénes-díj birtokosai.

A Neumann János Professzor címet a BME 2017-ben a Neumann János Számítógép-tudományi Társasággal együtt hozta létre azon kimagasló, nemzetközi szinten is ismert és elismert tudományos teljesítményt nyújtó hazai vagy külföldi egyetemi tanárok elismerésére, akiknek tudományterülete, tevékenysége kapcsolódik a Neumann János által elért tudományos eredményekhez, és tevékenysége kötődik az Egyetemhez.

A két professzori kitüntető címet és az azt tanúsító oklevelet a májusi ünnepi szenátusi ülésen adja át az egyetem rektora.

Ipari Professzorok

Meiszel László Gábor Dénes-díjas vegyészmérnök (2020)

Falk György Gábor Dénes-díjas gépészmérnök, a Varinex Zrt. igazgatóságának elnöke (2019)

Simonyi Sándor Gábor Dénes-díjas gépészmérnök, a TRIGON Electronica Kft. ügyvezető igazgatója (2017)